Podnikatel je svým pánem Podnikatel je svým pánem
To, že je podnikatel svým vlastním pánem, je v různých údobích tu výhodou a tu pro změnu jejím pravým opakem. Výhody tento stav přináší ve... Podnikatel je svým pánem

To, že je podnikatel svým vlastním pánem, je v různých údobích tu výhodou a tu pro změnu jejím pravým opakem. Výhody tento stav přináší ve chvílích, kdy se firmě daří skvěle nebo aspoň dobře, k uzoufání je to pak tehdy, když se v podnikání nevede a firma se řítí ke dnu.

Pokud se podnikání nedaří, musí se majitel firmy zpravidla sám postarat o to, aby se situace zase zlepšila. Což je ale pochopitelně problém, protože jemu nedá nikdo nic zadarmo a on se tak musí snažit najít řešení s využitím vlastních sil.

A když se to nedaří. Pak přichází ke slovu nějaká ta půjčka. A to proto, že peníze dokážou vyřešit nejednu komplikaci a mohou tudíž zachránit i podnikání.

Ovšem kde vzít půjčku? Zdánlivě na tom sice nic není, protože u nás avizuje tuto pomoc kdekdo, jenže realita bývá jiná. Ten, jehož podnikání nevzkvétá, totiž nemívá ani dobře vypadající daňové přiznání, ani dostatečné příjmy, ani registry dlužníků bez poskvrnky, u toho nejednou hrozí i exekuce nebo předlužení. A někomu takovému se zrovna moc finančních institucí na pomoc neřítí.

Banky někoho s těmito nedostatky vesměs odmítají. A pak přichází logicky ke slovu nebankovní sektor. Což nebývá ani trochu špatná volba.

Taková nebankovní hypotéka bez registru totiž může přijít podobnému nešťastnému podnikateli více než vhod. A to proto, že u ní nejsou nepřekonatelných problémem nedostatky, jež jsou v bankách alfou i omegou při rozhodování.

Nebankovní poskytovatel tu nad kdečím přimhouří oko. Hlavní je, že má žadatel nemovitost, kterou by se za půjčené peníze zaručil, a že má alespoň takové příjmy, jimiž bude možné v budoucnu hradit splátky.

Takový podnikatel, který může zmíněné nabídnout, si tu přijde bez poplatků předem, bez složitého prověřování a stohů lejster až na sedmdesát procent odhadní ceny nemovitosti, již tu dá do zástavy. Tyto peníze může mít klidně i na třicet let za těch nejvýhodnějších možných podmínek, a může je použít na cokoliv, co souvisí s jeho podnikáním. A co si přát víc?

svet zeny