Jak zajistit investice? Jak zajistit investice?
Soukromým firmám se někdy vede a jindy ne. Záleží jak na nich samých, tak i na podmínkách, ve kterých tyto fungují. A protože se... Jak zajistit investice?

Soukromým firmám se někdy vede a jindy ne. Záleží jak na nich samých, tak i na podmínkách, ve kterých tyto fungují. A protože se časy mění, může hravě dojít k tomu, že i ta doposud skvěle prosperující firma náhle začne skomírat. A její majitel aby začal shánět peníze na investice. Což – jak si jistě dokážete představit – není žádná legrace. Protože jde vesměs o velké peníze, a kupu peněz nikdo jen tak nedá někomu, u koho je riziko, že by se taková půjčka už také nemusela vrátit.

A tak se poskytovatelé půjček v podobných případech zajišťují. Chtějí záruky, že vše bude řádně splaceno.

Banky

Banky si kladou přísné podmínky, jež musí žadatelé o půjčku každopádně splnit. Tyto předpisy jsou pevně dané a neměnné, a proto tu leckdo ze žadatelů neuspěje. Stačí totiž neuspět i v jedné jediné položce a úředník dotyčnému neustoupí, ani kdyby sebevíce chtěl. Nemůže. A proto sem v podstatě marně míří ti z podnikatelů, kdo mají příliš nízká daňová přiznání, záznamy v registrech dlužníků, další nesplacené závazky, exekuce a podobně. To jsou věci, které se v bankách neodpouštějí.

Nebankovní společnosti

Zde jsou podmínky často o poznání benevolentnější. A u půjček jako je hypotéka bez registru se lze problémům, jež byly před okamžikem uvedeny u bank, docela úspěšně vyhnout. Protože u nebankovních hypoték je hlavní to, že člověk dokáže splácet po částkách, jež budou dohodnuty, a že se dokáže za tuto půjčku zaručit zástavou vlastní nemovitosti.

Zmíněná nemovitost je totiž dostatečnou jistotou, díky ní lze tudíž přimhouřit oko nad dalšími nedostatky, není-li už od počátku jasné, že budou tyto bránit řádnému splácení.

A tak si tady podnikatel hravě půjčí až sedmdesát procent odhadní ceny jím zastavené nemovitosti. Tyto peníze získá rychle, a to aniž by musel platit cokoliv předem, sáhodlouze papírovat a věčnost vyčkávat, zda mu půjčku schválí. Peníze pak lze použít na cokoliv, co souvisí s podnikáním, a splácení se může natáhnout třeba i na třicet let.

Je tedy zřejmé, na koho z poskytovatelů půjček je lepší se obrátit.

svet zeny