Správná půjčka Správná půjčka
Problémy finanční povahy mohou dostihnout kdykoliv kohokoliv. Stačí, aby člověk pochybil nebo měl smůlu, stačí ale i naletět někomu jinému, a problém je na... Správná půjčka

Problémy finanční povahy mohou dostihnout kdykoliv kohokoliv. Stačí, aby člověk pochybil nebo měl smůlu, stačí ale i naletět někomu jinému, a problém je na světě. A jak z něj ven? Jak se zbavit problémů s nedostatkem finančních prostředků?

To je otázka, na kterou sice existuje celá řada odpovědí, ovšem ani zdaleka ne každé řešení vždy spolehlivě zafunguje.

Člověku lze třeba doporučit, aby se v případě finančních těžkostí odpovídajícím způsobem uskromnil, aby neutrácel za to, co je zbytečné nebo co může počkat. Jenže je tu otázka, kolika lidem v nesnázích něco takového pomůže. Kolik lidí dosáhne úspornějším režimem života aspoň vyrovnaného rozpočtu. Vždyť je-li příjem někoho malý, velké peníze se z něj ušetřit nepodaří, ani kdyby dotyčný přestal jíst.

Dotyčnému lze doporučit i to, aby zvýšil pracovní nasazení, případně si našel vedlejší pracovní poměr a tím si vydělal finance, jež mu scházejí. Ale ani to není vždy ideální řešení. Protože den má čtyřiadvacet hodin a člověk jen omezené síly, a více a déle prostě dřít nelze. O tom, že ne každý další práci sežene, ani nemluvě.

A tak mnohým lidem nakonec zbývá jen třetí možnost, jak to řešit, tedy půjčka. A pokud má člověk, o němž je tu řeč, závažné ekonomické problémy, lze mu doporučit, aby byla jeho volbou hypotéka na družstevní byt.

Proč právě tato hypotéka?

To není žádné tajemství. Ti, kdo mají hluboko do kapsy, kdo nemají dostatečné příjmy, jimž se skví v registrech dlužníků nepříjemné záznamy, mají na krku nesplacení závazky a exekuce, se nejeví téměř nikomu z poskytovatelů půjček dostatečně atraktivní. Někomu takovému jen tak nepůjčí a třeba v bankách podobné lidi odmítají jako na běžícím pásu.

Ale u nebankovní hypotéky tomu tak není.

Tady stačí mít příjem dostačující na splácení, a nemovitost, již by bylo možno dát do zástavy, třeba i jenom zmíněný družstevní byt, a nic není problém.

Člověku tu pomohou, a to za vlastně ideálních podmínek. A proč by tedy mířil někdo jinam a usiloval tam o něco, co stejně nejspíše nezvládne, že?

svet zeny