Není radno podceňovat kvalitu omítky v bytě Není radno podceňovat kvalitu omítky v bytě
Není radno podceňovat kvalitu omítky v bytě Není radno podceňovat kvalitu omítky v bytě

Platí to ostatně u všeho v životě, kvalita se totiž vždycky vyplatí. Pokud se tedy chystáte k rekonstrukci bytového jádra, je i správný výběr omítky, která s vámi bude následujících několik let bydlet, na pořadu dne. Chceme samozřejmě co nejjednodušší přípravu materiálu, snadné nanášení a výbornou kvalitu. Dá se vůbec něco podobného skloubit dohromady?

Omítka připravená přesně pro vás

Nevíte jaký druh z velké masy sypkých omítkových směsí koupit? A jak ho následně namíchat? Zkuste to vyřešit chytře, jinak, lépe. Kerastuk je omítka, která je tvořena jemným křemenným pískem, kaolinem, vápnem a pojivem. To vše je spolu pečlivě namícháno a uzavřeno v plastovém kbelíku. Po jeho otevření se takřka hned můžete vrhnout na samotnou práci, omítka je ve formě husté pasty. Vždy ideálně namíchána. Nemusíte si dělat ani starosti ani zbytečný nepořádek, který při přípravě sypkých směsí vzniká. Kerastuk to řeší elegantně za vás.

Omítka Kerastuk

Omítka Kerastuk

Jednoduché nanášení

Díky ideální hustotě je práce s omítkou vhodná i pro naprosté laiky. Stačí trocha trpělivosti a vše dostanete lehce „do ruky“. Jednoduše nanášejte pomocí ocelového hladítka a roztírejte postupně po ploše zdi od spodní hrany až po strop. Následně upravte polystyrenovým hladítkem do základní roviny a máte zpola vyhráno. Jemné doladění nerovností je s omítkou Kerastuk velice jednoduché. Počkejte, až povrch dostatečně zavadne. To poznáte jednoduše tak, že se k němu vaše ruka na dotek nebude lepit. Na plochu posviťte rovnoběžně lampou, s jejíž pomocí vystoupí všechny nerovnosti. Potřebná místa jemně postříkejte vodou a za pomocí filcového hladítka krouživými pohyby roztáhněte do ztracena.

Kvalitní omítka jednodušeji než s Kerastukem zkrátka udělat nejde.

Zpětné odkazy

redakce