Mýty o souboji s nemocí Mýty o souboji s nemocí
Mýty o souboji s nemocí Mýty o souboji s nemocí

Většina lidí se moc nepozastavuje nad informacemi, které se k nim dostanou a přijímá je jako holý fakt. To bohužel platí i pro oblast lidského zdraví, která je jednou z nejvíce postižených tímto nešvarem. Existuje tak spousta mýtů, polopravd a dezinformací, které ač v praxi nefungují, stále se jim dostává pozornosti.

jaro

Souvisí to zřejmě s jistou leností a touhou zbavit se zodpovědnosti, která podobné pacienty přivede do různých ordinacích, ve kterých hledají spásu pro svoje problémy. Touží po zázračných přípravcích, které je mrknutím oka zbaví problémů a oni budou opět „zdraví“.

I podobně naivní pacient však v hloubi duše ví, že pokud 20 let namáhal svá záda bez toho, aby mu na nich zesílily svaly, které pomohou při zátěži podepřít postavu, tak asi těžko dostane v ordinaci kouzelnou mast, která ho za pár dní zbaví veškerých problémů. Jistě, dokáže něco provést s bolestí, která odezní, ale dlouhodobě nic neřeší. Buď se s tím onen pacient smíří nebo bude muset začít svá záda posilovat. Je tedy důležité porozumět jádru problému a to vyžaduje spoustu znalostí o lidském těle.

V tomto období je aktuálním problémem věčný souboj s virovým onemocněním a infekcí, kterým díky oslabené imunitě tak snadno podléháme. Pokud budeme přistupovat k nemocem jakými jsou angina, chřipka, či záněty průdušek a nosohltanu, v duchu dnešní doby, zřejmě spolykáme nějaké ty prášky, které srazí horečku a jiné, které nám otupí bolest. Potom se budeme divit, že se nemoci ne a ne zbavit a v mnohých případech se nám také znovu brzo vrátí. Nejde jen o to, poradit si s právě probíhající anginou, ale zakročit také proti jejímu původci. Hlavním viníkem je tady oslabený imunitní systém. Obranyschopnost organizmu drží v bdělém stavu tisíce různých druhů enzymů se specifickou funkcí. Obzvláště důležitým je například živočišný enzym trypsin, který zlepšuje hojení  a má protizánětlivé účinky.

Pokud tedy chceme vyřešit jádro problému, musíme zalátat díry v našem imunitním systému. Je třeba se naučit účinně využívat obranyschopnost našeho těla. Třeba zvýšená teplota není projevem vlastní nemoci, ale reakcí těla na ni! Pomáhá aktivovat imunitní systém a zabraňuje množení virů v těle.

Pro obnovu správné funkce imunitního systému je důležitá správná funkce lymfatického systému (pohyb, lymfomasáže, detoxikace), dostatečný a kvalitní spánek a správné stravování! Ideálem je také co možná nejmenší množství stresu a když už, tak takového, který rychle zpracujeme. Pokud chceme imunitní systém podpořit i něčím zvenčí, hledáme něco, co podpoří vlastní procesy v našem těle a naopak nás nezatíží novými. Vhodnou volbou je třeba enzymatická terapie, která našemu tělu dodá podobné enzymy, které imunitní systém využívá. Zrychlí se tak hojivé procesy, omezí otoky a sníží míra bolestivosti. Enzymatický lék Wobenzym obsahuje unikátní směs enzymů, která díky provedenému rozsáhlému lékařskému systému, řadě klinických studií a 40 leté léčebné praxi, opravdu funguje.

redakce