Dar z přírody Dar z přírody
kosmetika Dar z přírody

Ne každá kosmetika, která se tváří jako přírodní, je doopravdy přírodní. V tomhle případě však nemluvíme o přírodní kosmetické značce Manna, jejíž historie sahá do roku 2004. Pojďme si tuto značku představit!

Co je to přírodní kosmetika?

Přírodní kosmetika je taková kosmetika, která neobsahuje chemikálie. Nejčastěji se vyrábí z rostlin, minerálů a živočišných látek. Základem jejich složení jsou panenské oleje, esenciální rostlinné oleje a různé byliny, minerály a živočišné látky, jako je med. Cílem přírodní kosmetiky je neznečišťovat a neničit životní prostředí, proto by neměla být testována na zvířatech. Přírodní kosmetické značky jsou navíc podtrženy certifikátem.

kosmetika

Vegan kosmetika

Vegan kosmetika je ještě o level výše, než kosmetika přírodní, neobsahuje totiž ani živočišné produkty a odmítá testování na zvířatech. Ve vegan kosmetice se tedy nesetkáme s alkoholem, mlékem, medem, či palmovým olejem.

Co je to MANNA?

Manna je značka přírodní kosmetiky, která je uznávána jako kosmetická značka vyvinuta zaručeně bez testování na zvířatech. Obdržela kosmetický certifikát COSMOS, tedy že alespoň 95% výrobku pochází z pěstovaných ekologických produktů. Zároveň získala certifikát od Vegan society, protože většina výrobků neobsahuje živočišné složky.

Tato značka je založena převážně na prodeji přírodních mýdel, ať už na obličej, tělo či vlasy. Můžeme však také koupit přírodní zubní pasty, tělová másla a oleje, masky na obličej, deodoranty či kuličky do koupele.

Jaké jsou ceny?

Ceny jsou narozdíl od ostatních přírodních výrobků velmi příznivé po každého.

Kvalita kosmetiky je důležitá

Tuhle firmu si vychvaluji do nebe. Má pleť je průhledná, aknózní, červená a každý problém je na ní vidět. Také mám za sebou několikaletý boj s akné na rukách, zádech a v dekoltu. Proto jsem se rozhodla objednat si několik mýdel Manna podle typu pleti, a sama za sebe můžu říci, že je to opravdu zázrak. Po několikatýdenním používání se mi zatáhly póry, akné se netvoří tak, jako dřív a záda jsou v mnohem lepším stavu, než byly na začátku. Na e-shopu manny také můžete najít recenze od zákazníků, které jsou ve většině případů kladné.

redakce