Co je to nebankovní půjčka? Co je to nebankovní půjčka?
Klasickým bankovním úvěrům už doslova odzvonilo. Lidé dnes nemají zájem o klasické bankovní úvěry, nechce se jim chodit na pobočku bank a vyjednávat o... Co je to nebankovní půjčka?

Klasickým bankovním úvěrům už doslova odzvonilo. Lidé dnes nemají zájem o klasické bankovní úvěry, nechce se jim chodit na pobočku bank a vyjednávat o tom nejvýhodnějším úvěru. Chtějí si rychle požádat o úvěr, který jim bude rychle schválen a u něhož dostanou peníze takřka hned. Takto fungují třeba nebankovní půjčky, konkrétně rychlé půjčky online, jako je Razdva půjčka. Během pár minut se vyplní žádost o půjčku, odešle se, během dalších pár minut je schválena a zanedlouho přistanou peníze na účtu. Zdá se vám to jako sci-fi? Není to sci-fi, tak zkrátka některé nebankovní půjčky fungují. 

Pokud jste ještě s nebankovními půjčkami nepřišli do styku, pravděpodobně si nejste jistí tím, co to vlastně je. Představme si tedy nebankovní půjčky a odhalme si, co jsou zač. 

Co to jsou nebankovní půjčky?

Nebankovní půjčky jsou zápůjčky, které jsou poskytovány jiným subjektem než bankou. Bývají to nebankovní společnosti, které nabízí u svých úvěrů benevolentnější podmínky pro jejich získání. Nemusíte tedy jinými slovy splňovat nesmyslné podmínky, kterých je šíleně mnoho. 

Nebankovní půjčky lze často získat, aniž byste museli mít čistý list v registru dlužníků či aniž byste museli dokládat vaše pravidelné příjmy. Takzvané půjčky bez registru nebo půjčky bez doložení příjmů jsou sice na první pohled atraktivní, často ale bývají znevýhodněné vyššími úroky nebo vyšší roční procentní sazbou nákladů. 

Jaké existují druhy nebankovních půjček?

Slovní spojení “nebankovní půjčky” označuje velkou skupinu půjček, do které se řadí zmiňované půjčky bez registru nebo půjčky bez doložení příjmů. Také do této skupiny půjček patří třeba taktéž zmiňované rychlé půjčky online či krátkodobé půjčky, které bývají do deseti tisíc a které se zároveň splácí jednorázově. 

Ve skupině nebankovních půjček najdete mimo jiné i půjčky do výplaty, které jsou určeny pro ty, pro něž je týden do výplaty příliš dlouhý, nebo půjčky na auto.

admin