Zamlžovací systémy Zamlžovací systémy
Zamlžovací systémy Zamlžovací systémy

Využití zamlžovacích systémů je známé především prostředek k osvěžení v parných dnech na zahradní párty či u bazénu, ale slouží také pro průmyslové aplikace a v zemědělství.

Kde lze využít zamlžovací systémy?

Všude, kde je potřeba ochlazení lidí či zvířat, zabezpečení stálé vlhkosti při pěstování rostlin nebo pro dlouhodobé uchování čerstvosti skladovaného ovoce, zeleniny, masa a sýrů. Jemná mlha též dokáže eliminovat prach nebo nepříjemný odér.

Zamlžovací systémy v potravinářství

Zamlžovací systémy v potravinářství

Ano, všude tam lze využít zamlžovací systémy, kdy díky vodní mlze dojde k dokonalému osvěžení a ochlazení vzduchu. Své uplatnění najdou ve dřevozpracujícím průmyslu, ve sklenících, při chovu dobytka, koní, ale i průmyslových halách, prašných provozech (i venkovních), v tiskárnách, výrobě nábytku, v potravinářském průmyslu, apod. V některých oblastech je ochlazování a zamlžování díky technologickým procesům přímo vyžadováno.

Zamlžovací systémy pro průmyslová využití

Zamlžovací systémy fungují velmi jednoduše. Vodní mlha se vytváří za pomoci trysek atomizací vody pod tlakem 70 Bar. Jemné kapičky mají velikost méně než 10 mikrometrů a vzniklý opar je absorbován vzduchem, aniž by došlo ke smočení předmětů, například dřeva či dřevěného nábytku. Díky instalaci zamlžovacích systémů ve velkých vnitřních prostorech dochází ke snižování energetické spotřeby např. pro ventilace a klimatizace čímž vám pomohou ušetřit značné náklady. Velmi účinné jsou pro odvádění vysokých emisí tepla z průmyslových hal. Zamlžovací systémy můžete použít také v garážích a různých přístřešcích, restauracích, apod.

Zamlžovací systémy v průmyslu

Zamlžovací systémy v průmyslu

Výhody zamlžovacích systémů

Výhodou z pořízení zamlžovacích systémů není jen úspora finanční a snížení nákladů na energie, ale také nízké náklady na instalaci systému, okamžitá efektivita, instalace je možná ve všech typech dobře větraných objektů, včetně otevřených. Zvýší se rovněž produktivita zaměstnanců. Dojde k okamžitému snížení teploty v místnosti či vymezeném prostoru. Dalšími výhodami jsou jednoduchá a levná údržba a snižení tepelné zátěže.

Zamlžovací systémy v zemědělství

Zamlžovací systémy v zemědělství

Zamlžovací systémy pro průmyslové využití dodává společnost Infocom s.r.o., která svým zákazníkům nabízí vysokou kvalitu služeb a nejmodernější technologie.

redakce