V Lázních Luhačovice se léčí i děti a dorost V Lázních Luhačovice se léčí i děti a dorost
V Lázních Luhačovice se léčí i děti a dorost V Lázních Luhačovice se léčí i děti a dorost

V Lázních Luhačovice se léčí děti i dorost a od dubna 2016 mohou dětští pacienti využívat léčivé účinky uhličitých koupelí ve specializované dětské léčebně Miramonti. Po šesti měsících se tak děti dočkaly moderního balneoprovozu, který je koncipován jako vodní svět s hvězdným nebem. Dětští pacienti tak již nemusí docházet až do Inhalatoria. Do dětských léčeben byla již na konci minulého roku přivedena minerální voda z léčivého pramene Nová Janovka. Po šesti měsících intenzivních prací se tak děti mohou těšit z nového moderního léčivého vodního světa, kde najdou lodní palubu, maják, lodičky i rybičky. Informoval o tom generální ředitel Lázní Luhačovice, a. s., MUDr. Eduard Bláha.

 

Lázně Luhačovice

Lázně Luhačovice

„Celkové pojetí nového balneoprovozu, který uhličité koupele poskytuje, je navrženo jako vodní svět s hvězdným nebem. V přízemí jsou instalovány 4 tradiční nerezové vany a celkem 8 kabinek. Čekárna, která je umístěna na chodbě, je pojata jako vodní hladina, stěna se vstupy do kabinek jako lodní paluba a protější stěna jako pobřeží s majákem. Na stěně je také tapeta s motivem akvária. Tento motiv pokračuje i na stěně směrem k výtahu. Samotný prostor van je řešen rovněž jako vodní hladina se světle modrou podlahou a vany jsou na této hladině jako jednotlivé lodičky, které jsou ukotvené ke stěně dřevěným můstkem. Podlahovina v kabinkách byla zvolena jako paluba – kajuta lodi – v dezénu dřeva. Během koupele v uhličité vodě je důležité, aby děti zůstaly v klidu a tělo se mohlo pokrýt bublinkami oxidu uhličitého, který se vstřebává kůží. Zlepšuje se tak její prokrvení. Koupel má příznivý vliv nejen na srdeční a cévní systém (např. snižování krevního tlaku), ale i na celý organismus. Z tohoto důvodu byly na přizdívkách navrženy bublající vodní válce s plovoucími plastovými rybičkami, které mohou děti pozorovat. Pro další odpoutání pozornosti od samotné procedury jsou pod stropem zavěšeny televizní přijímače propojené na videopřehrávač. Pro potřeby dětských pacientů byly součástí vnitřního vybavení navrženy dvě svítící želvy a soubor hraček do van i k odpočinku. Náklady činí 15 mil. Kč,“ vyjmenoval E. Bláha.

IMQ_0788ad

Dodal, že dětské léčebny v Luhačovicích patří k největším v České republice. Všechny pokoje pro děti od 1,5 roku s doprovodem jsou vybaveny moderním příslušenstvím a novým nábytkem, což odpovídá standardu tříhvězdičkového hotelu. Dětem starším 6 let, které absolvují pobyt bez doprovodu rodičů, jsou v dětské léčebně Miramonti k dispozici pokoje s novým nábytkem a televizory včetně WiFi připojení přímo na pokojích.

Nové zařízení není přínosem jen pro malé pacienty, ale také příležitostí pro lékaře hledající uplatnění. Lázně Luhačovice, a. s., totiž hledají pediatra. Spolehliví a týmově zaměření lékaři s atestací v pediatrii, alergologii, pneumologii či RFM mají možnost se ucházet o zaměstnání ve stabilní a silné společnosti, která neustále roste a rozšiřuje své aktivity.

Další informace jsou na webových stránkách www.LazneLuhacovice.cz, www.HotelAlexandria.cz

 

redakce