Téma spoření: Účelové spoření SmartyPIG.cz Téma spoření: Účelové spoření SmartyPIG.cz
Nejvýhodnější spoření na trhu s možností bezúročné půjčky Lidé si nejčastěji půjčují na pořízení nebo rekonstrukci bydlení. Větší částky čerpají na hypotéku, menší (zhruba do... Téma spoření: Účelové spoření SmartyPIG.cz

Nejvýhodnější spoření na trhu s možností bezúročné půjčky

Lidé si nejčastěji půjčují na pořízení nebo rekonstrukci bydlení. Větší částky čerpají na hypotéku, menší (zhruba do 500 000 Kč) ze stavebního spoření. Stavební spoření je v Česku stále jeden z nejoblíbenějších skořicích produktů. Spolu se státním příspěvkem nabízí totiž roční úrok kolem 4 % ročně, a tak se v současné době jedná o nejvýhodnější spoření na trhu. Na zmíněný úrok však dosáhnete jen v případě, že peníze šest let nebudete potřebovat nebo dříve požádáte o úvěr, jehož čerpání je omezeno pouze na bydlení.

Úroky na ostatních spořících účtech či termínovaných vkladech dlouhodobě klesají – běžně se pohybují kolem 1 % ročně. Vyšší zhodnocení nabízejí podílové fondy, akcie a dluhopisy, které však mají vyšší riziko, o peníze můžete přijít a nemůžete s nimi okamžitě disponovat.

SmartyPig ZpravyCZ

Chcete spořit a zároveň peníze využít, kdykoliv je budete potřebovat? Navíc získat bezúročnou půjčku právě, když je vámi vybrané zboží v akci? Řešení nabízí nová služba SmartyPIG (www.smartpig.cz). Garantuje 2,1% úrok ročně, kombinuje spoření, půjčku a hlídání slev. Při naspoření alespoň poloviny cílové částky můžete čerpat bezúročnou půjčku – na cokoliv chcete. Zároveň služba vyhledává slevy a slevové kupony, takže svou vysněnou věc koupíte nejvýhodněji na trhu a díky půjčce máte i potřebné peníze v pravý čas. Své výdaje tak můžete plánovat a finance máte pod kontrolou. SmartyPIG ocení také ti, kteří by v bance půjčku dostali pouze s vysokým úrokem – studenti, nezaměstnaní, OSVČ, matky na mateřské dovolené či důchodci.

Spořit můžete na cokoliv – na nákup spotřebičů, vybavení domácnosti, nový počítač, dovolenou nebo třeba svatbu. Stačí jen trochu plánovat a chovat se trochu zodpovědně.

admin